Posluchárny slouží ve školách k teoretické výuce, kde pedagog přednáší daný předmět. Tyto prostory jsou zpravidla řešeny v kaskádovém uspořádání (posluchárenskými stupínky) a tomu odpovídající i pracovní místa posluchačů. Standardním vybavením je i dataprojektor a s tím spojená další technika včetně ozvučení.

Společnost KXN CZ, s.r.o. disponuje speciality s více jak 25-ti letou zkušeností z více jak 2000 zrealizovaných laboratoří a odborných učeben.

Posluchárny slouží ve školách k teoretické výuce, kde pedagog přednáší daný předmět. Tyto prostory jsou zpravidla řešeny v kaskádovém uspořádání (posluchárenskými stupínky) a tomu odpovídající i pracovní místa posluchačů.

Standardním vybavením je i dataprojektor a s tím spojená další technika včetně ozvučení. V dnešní době se již instalují interaktivní displeje s propojením s velkými displeji umístěnými v posluchárně nebo projektorem a promítacím plátnem.

Zpravidla v čele posluchárny montujeme multimediální centrum s přednáškovým pultem a podle přání pak i stůl pro předsedající. Do tohoto pracoviště umísťujeme veškerou technikou s počítačem a řídicím systémem celé místnosti. Z tohoto místa pak přednášející ovládá celé vybavení posluchárny.

Pracovníci firmy KXN CZ, s.r.o. Vám navrhnou vybavení v požadovaném barevném provedení a mohou vyrobit z širokého výběru materiálů.

Prostor pro posluchače (žáky, studenty) většinou řešíme posluchárenským sezením. Ve většině případů pracoviště studentů je osazeno tvarovaným pohodlným opěradlem se sklápěcím sedákem a pevnou nebo sklápěcí pracovní deskou. Sedák a opěrák vyrábíme v polstrovaném provedení nebo z lakované silnostěnné bukové překližky. Samozřejmě máme pro Vás i další řešení od jednoduchých pevných stolků se sedacím nábytkem po luxusní polstrované sezení.

Podle celkového prostoru auly zvolíme i stupínkovité uspořádání. Vyrábíme stupně rovné nebo do půlkruhu.

Většina z nás zažila, kdy v posluchárnách přednášející namáhá hlasivky a přesto v poslední řadě posluchači nerozumějí přednášce. Zpravidla je to zapříčiněno nepříznivými vlivy stěn a stropu. Podle stavu daných prostorů Vám navrhneme, vyrobíme a namontujeme akustické obklady stěn, které zásadně změní užitnou hodnotu zmíněné auly. Zásadně se zvýší srozumitelnost v místnosti a sníží se doba dozvuku. Zvýší se tak zvaná akustická pohoda.

Důležitou součástí je i projekce, ozvučení a stále více vzrůstá zájem o instalaci interaktivní výuky. Do interaktivní výuky zařazujeme nejen interaktivní tabuli nebo displej, ale také přenosný tablet, hlasovací zařízení a další zařízení, které zvýší hodnotu výuky a otevře mnoho dalších možností pro přednášející.

Dalšími doplňky, které instalujeme může být i zatemnění nebo přitemnění oken.

Velmi příjemné je, když v posluchárně je řídící jednotka s jednoduchým ovládáním, kdy se zmáčkne tlačítko a automaticky se zapne dataprojektor, spustí se projekční plátno, zatemní se okna a běží celá projekce dle požadavku. To Vám v posluchárnách od firmy KXN CZ, s.r.o. zajistí centrální řídící jednotka, kterou ovládáte nejen projekci ale i například osvětlení, popřípadě i klimatizaci.

Chcete-li řešit výstavbu nebo rekonstrukci posluchárny, dovolte nám Vás navštívit a my Vám na základě letitých zkušeností z výstavby a rekonstrukcí poslucháren navrhneme celkové řešení. Zdarma k Vám přijedeme, prohlédneme a zaměříme daný prostor. Projednáme s Vámi Vaše požadavky a představu. Na tomto základě navrhneme celkové řešení Vaší posluchárny.

Ing. Zdeněk Kotek za KXN CZ, s.r.o.

22112-IMG_581114042-00113049B-00117175-00109098-00108274-001
https://www.kxn.cz/clanky/poslucharna-aula